Egy átfogó jogi intézkedésben, amely az ellenőrizetlen automatizálási ígéretek veszélyeit hangsúlyozza, a Szövetségi Kereskedelmi Bizottság (FTC) a Click Profit és alapítói, Craig Emslie és Patrick McGeoghean ellen lépett fel, akiket állítólag megtévesztő "MI-alapú passzív jövedelem" rendszer működtetésével vádolnak. Ez a per, amelyet 2025. március 18-án nyújtottak be, rávilágít a befektetőket érintő sebezhetőségekre, akiket a látszólag innovatív MI-megoldások vonzanak. Az FTC MI-csalással és Amazon megtévesztéssel vádolja a Click Profitot, kiemelve a jelentős fogyasztói veszteségeket, amelyek állítólag meghaladják a 14 millió dollárt.
Különböző nevek alatt működve, mint az Automation Industries és a PortfolioLaunch, a Click Profit magas hozamokat ígért MI-vezérelt üzletek létrehozásával olyan platformokon, mint az Amazon, Walmart és TikTok. A leendő befektetőknek 45 000-75 000 dollár közötti kezdeti díjat kellett fizetniük az üzlet létrehozásáért és további 10 000 dollárt a készletért, miközben a vállalat 25-35%-os jutalékot is levont az értékesítési bevételből. Az FTC pere a Click Profit működésének végleges betiltását és az érintett ügyfelek pénzügyi kártalanítását kezdeményezi, kezelve az ügyfeleket ért jelentős pénzügyi hatást. A közösségi kereskedelmi platformok felemelkedése új lehetőségeket és sajnos új utakat teremtett a potenciális csalások számára, ahogy ebben az esetben is látható.
A Click Profit befektetőket csábított MI-vezérelt üzletek létrehozásával, magas díjakat és jutalékokat követelve a bizonytalan nyereségért.
A jelentős befektetés ellenére az ígért nyereség ritkán valósult meg, mivel az Amazon az ilyen üzletek 95%-át felfüggesztette a szabálysértések miatt. Ez a befektetőket nemcsak eladatlan készlettel hagyta, hanem hitelkártya-adóssággal is, mivel a passzív jövedelem ígérete pénzügyi mocsárrá változott.
Az FTC vádjai kiterjednek a Click Profit által alkalmazott megtévesztő marketingtaktikákra is. A cég hamisan állította, hogy együttműködik olyan neves márkákkal, mint a Disney, a Colgate és a Nike, emellett egy állítólag nyereséges termékek kiválasztására képes 5 millió dolláros MI-szuperszámítógépet is hirdetett.
A valóságban a termékek márka nélküli általános cikkekből álltak, mint például gemkapcsok és szárítóállványok, ami aláásta MI-állításaik hitelességét. Továbbá, az állítólagos MI-technológia alig volt több, mint egy homlokzat, nem volt bizonyíték a létezésére vagy hatékonyságára.
A befektetőket komoly következmények érték. Az üzletek körülbelül 20%-a nem termelt bevételt az Amazon-díjak után, míg 33% kevesebb mint 2 500 dollárt generált teljes élettartama alatt. Ezt a nyereséghiányt tovább súlyosbította az a tény, hogy a legtöbb befektető nem tudta visszaszerezni kezdeti befektetését, ami széles körű pénzügyi nehézségekhez vezetett.
Ez a jogi intézkedés része az FTC szélesebb körű fellépésének az automatizálási csalások ellen, amely korábban már célba vett hasonló műveleteket, beleértve az Ascend Ecom-ot és az Empire-t. A minta egyre világosabb: ezek a rendszerek kihasználják a MI által kínált könnyű meggazdagodás vágyát, de az üres ígéreteken és pénzügyi terheken kívül keveset nyújtanak.
Ahogy az FTC folytatja az ilyen csalárd tevékenységek ellenőrzését és felszámolását, a Click Profit elleni ügy élesen emlékeztet az MI-vezérelt vállalkozásokban rejlő kockázatokra, amelyek többet ígérnek, mint amennyit teljesítenek. A MI-alapú passzív jövedelem hamis vonzereje, amely egykor a remény jelképe volt, most a csalás és